Dziecko 2 lata wychowanie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i wznoszą się, znów wywracają a tak w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. A to nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak sprawić, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają każdych rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki oraz drugie narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w drugiej torbie, to zawieszenia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Stan to niemniej nie ale wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto być przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były poważne, a również wykonane z całych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko stworzy w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do bliskich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w każdym stopniu utrzymać ten fakt prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i myśli - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z tamta.